مقاله ها

نرم افزار رستوران لازمه پیشرفت رستوران شما

نرم افزار رستوران لازمه پیشرفت رستوران شما

نرم افزار رستوران چیست؟

نرم افزار رستوران همانطور که از نامش مشخص است نرم افزاری است که به کمک آن افراد م یتوانند به راحتی کارهای مربوط به سفارشات، صندوق داری و مدیریت را در رستوران انجام دهند. اینکه این نرم افزار چه ویژگی هایی دارد نکته بسار مهمی است، چون توانایی های این نرم افزار را در موفقیت رستوران مشخص می‌کند و افراد را راغب می سازد تا در رستوران خود از آن استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم با توضیح جامع در مورد این نرم افزار به سوال هایی که در ذهن شما وجود دارد، پاسخ دهیم.

لیست امکانات نرم افزار ستوران کلاژ

خصوصیات نرم افزار رستوران

یک نرم افزار رستوران خوب باید بتواند حسابدار را به طور جامع کمک کند. برای مثال بهتر است چنین بگوییم که یک حسابدار قرار است قیمت چندین نوع غذای مختلف را که در رستوران ارائه می‌شود، حساب کند. تعیین نرخ نهایی به این صورت است که باید قیمت مواد اولیه، دستمزد آشپز، دستمزد کارکنان و بسیاری موارد دیگر را در نظر بگیرد و بر اساس آن نرخ نهایی را به صورت دقیق و منطقی بر روی غذا بگذارد.

یک نرم افزار خوب نرم افزاری است که بتواند در این زمینه او را به بهترین نحو یاری رساند. یعنی بتواند تمام این موارد را برای او حساب کند. همانطور که می‌دانید حساب کردن کاری دشوار است پس زمانی که از این نرم افزار استفاده می‌کنید کار شما بسیار راحت خواهد شد. می‌توان چنین گفت یک نرم افزار رستوران مدیریت مالی را بر عهده می‌گیرد. برای مثال یکی از کاربردهای آن محاسبه سود و زیان است

نرم افزار رستوران لازمه پیشرفت رستوران شما

رستوران داری فراتر از پخت و پز

استفاده از نرم افزار رستورانبرای رستوران امروزی که در بین آنها رقابت شدید وجود دارد، ضروری است. چرا؟

دلیل آن این است که دیگر آن دوران که فقط دستپخت ملاک باشد تمام شده است. تمامی افراد رستوران دار تلاش می‌کنند تا بتوانند مشتری را به شیوه های مختلف راضی نگه دارند. یکی از این شیوه ها ایجاد رفاه است. با استفاده از این نرم افزار مشتری به راحتی می‌تواند به رستوران شما دسترسی داشته باشد و به آن خدمات برسانید.

اینکه تمام این مراحل بدون نقص صورت بگیرد نیازمند یک طرح ریزی حساب شده است. این نظم و هدفمند بودن در کار را این نرم افزار می‌تواند برای شما به همراه بیاورد. با استفاده از آن همیشه یک نگاه کلی می‌توانید به تمام فعالیت های صورت گرفته داشته باشید و این به معنای نظم و هماهنگی در کار است.

قابلیت‌های یک نرم افزار رستوران

حال که تا به اینجا متوجه اهمیت وجود نرم افزار رستورانشدیم وقت آن می‌رسد به طور دقیق و جامع تر به این مسئله بپردازیم که این نرم افزار برای شما چه قابلیت‌هایی را به همراه دارد. در ادامه در مورد هر کدام از این قابلیت ها به صورت جداگانه به طور مفصل صحبت می‌کنیم.

آسان و کارآمد

بهترین نرم افزار رستوران آن نرم افزاری است که شما را در میان انبوهی از علامت سوال نگذارد. به عبارتی قرار نیست وقتی آن را باز می‌کنید از اینکه حالا چکار باید بکنم شوکه شوید. باید کار کردن با آن آسان باشد و همراه خود راهنمایی را برای آشنایی شما با آن داشته باشد. به صورتی که با نگاه کردن به آن بدانید داستان از چه قرار است. هر دو اینها چه از طرف حسابدار چه کاربر باید صدق کند. هم شما بتوانید با آن به آسانی کار کنید هم کسی که قرار است از طریق نرم افزار اندروید سفارش ثبت کند.

از طرفی باید کارآمد باشد. یعنی حسابدار در آن واحد بتواند سفارش های درون رستوران و بیرون بر را مشاهده کند و مدیریت نماید. کاربر هم بتواند سریعا سفارش را ثبت کند، فاکتور را ببیند، همچنین لوگو رستوران بر روی آن وجود داشته باشد و بسیاری موارد دیگر.

محاسبه درآمد در نرم افزار رستوران

درآمد خالص یا همان سود بخش مهمی است که افراد باید از آن اطلاع داشته باشند. با استفاده از نرم افزار رستوران می‌توانید به راحتی سود حاصل از فروشتان را در هر زمان بدانید. این کنترل شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که تسلط کامل بر امور داشته باشید.

برای مثال گاهی اوقات افراد بدون توجه به سود و زیان کار خود را ادامه می‌دهند در نهایت زمانی متوجه زیان می‌شوند که دیر شده است. با داشتن این نرم افزار همیشه می‌دانید اوضاع مالی رستوران شما در چه حالی است و در نتیجه از شکست های احتمالی قبل از اینکه دیر شود، جلوگیری می‌کنید.

به روز بودن نرم افزار

یکی دیگر از ویژگی هایی که این نرم افزار دارد این است که به راحتی به روز رسانی می‌شود. به روز رسانی شرایطی را برای کاربر فراهم می‌کند که ویژگی‌هایی که در آن وجود دارد را در حالت بهتر و خدمات بیشتر مورد استفاده قرار دهد. زمانی که از نرم افزار رستوران استفاده می‌کنید به راحتی می‌توانید از آپدیت های آن بهره ببرید.

داشتن زمان بندی دقیق

نرم افزار رستوران شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که زمان بندی برای شما کاملا قابل دسترس باشد. بر اساس آن می‌توانید به طور منظم به سفارشات رسیدگی کنید. در نتیجه ی آن نظم در رستوران شما بالا رفته و سفارشات به صورت منظم و دقیق ارائه می‌گردند. این باعث می‌شود که مشتریان نسبت به رستوران شما حس بهتری پیدا کنند و در نتیجه فروش شما از طریق نظم و ارتباطی که این نرم افزار ایجاد می‌کند، افزایش یابد.

جلب اعتماد مشتریان

قسمت جالب نرم افزار رستوران این است که اعتماد مشتریان را به خود جلب می‌کند. اینکه این اتفاق به چه صورت انجام می‌شود به شما می‌گوییم. با استفاده از این نرم افزار سفارشات با سرعت بیشتری ثبت می‌گردد همچنین قیمت ها در صورت تغییر سریع اعمال می‌شود.

همچنین پرداخت در آن سریعا صورت می‌گیرد. یکی دیگر از مواردی که دارد این است که فرد می‌تواند سفارش خود را پیگیری کند و از اینکه در کدام مرحله قرار دارد، مطلع شود. علاوه بر آن از طریق پیامک نیز اطلاعات به مشتری ارسال می‎‌شود. تمام اینها با هم باعث می‌شود احساس رضایت در مشتری بالا رود.

نرم افزار رستوران و بازاریابی

بازاریابی یکی از ارکان مهم در فروش است. جالب است که بدانید با استفاده از نرم افزار رستوران می‌توانید بازاریابی داشته باشید. به کمک آن می‌توانید بر روی غذاهای خود در زمانهای مخصوص تخفیف قرار دهید و جشنواره های مختلف را اعمال کنید. اینگونه افراد را ترغیب کرده اید تا از شما خرید داشته باشند که این یعنی موفقیت در فروش.

نرم افزار رستوران لازمه پیشرفت رستوران شما

معرفی کاملترین نرم افزار رستوران

در این قسمت می‌خواهیم به طور کلی بیان داشته باشیم که یک نرم افزار رستوران کامل چه ویژگی هایی باید داشته باشد. با کمک دانستن این ویژگی ها می‌توانید در هنگام خرید آن با آگاهی بیشتر اقدام کنید:

  • نرم افزار باید بتواند گزارش حقوق و دستمزد کارکنان را نشان دهد.
  • ارسال پیام به مشتریان جهت دادن کد تخفیف و در نهایت تحریک آنها به سفارش دادن.
  • قابلیت اتصال به پرینترهای وایرلس را داشته باشد.
  • بیشترین غذای فروخته شده را بتواند نشان دهد به عبارتی آمار از فروش به شما بدهد.
  •  به طور همزمان به چند کامپیوتر متصل شود به دلیل اینکه ثبت سفارشات و رسیدگی به آنها سریعتر انجام شود.
  • قابلیت این را داشته باشد که حجم بالایی از سفارشات را تحویل گیرد.
  • گزارشات کامل از میزهای رزرو شده، چک ها و هر آنچه لازم است در هنگام مدیریت از آن اطلاع داشت را ارائه دهد.
  • سازگار با انواع چاپگرها باشد.
  • در سریعترین زمان ممکن فاکتور را صادر کند.
  • اتصال به دستگاه پوز در آن وجود داشته باشد و بسیاری موارد دیگر.

آنچه به آن اشاره شد تنها بخشی از قابلیت‌های یک نرم افزار کامل رستوران است. می‌توانید در سایت از ویژگی‌های دیگری که نرم افزار رستوران کلاژ دارد مطلع شوید تا بدانید چقدر طیف کارهایی که پوشش می‌دهد، گسترده است.

 

موفقیت رستوران در استفاده از نرم افزار رستوران

در انتها می‌خواهیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم. به طور کلی اگر هنوز در ذهن شما این سوال وجود دارد که چرا باید از این نرم افزار استفاده کرد باید بگوییم موفقیت شما در این نرم افزار نهفته است.

اصل اول در فروش مشتری مداری است. علاوه بر آنچه در بالا به آن اشاره شد که این نرم افزار میتواند مدیریت شما را آسان کند، از لحاظ مشتری مداری نیز شرایط را خوب می‌کند. با این نرم افزار میتوانید مشتری را عضو باشگاه مشتریان خود کنید و از آن طریق دسترسی آنها را به خودتان آسان تر سازید. از طرفی چون سیستم سفارش دهی در آن راحت است مشتری در  هنگام سفارش دادن سختی نمیکشد.

این نرم افزار با نظمی که به کارتان میدهد تجربه ای شیرین را برای مشتری شما فراهم میکند که برای آینده ی رستوران شما بسیار عالی است. از لحاظ هزینه ای نیز برای شما دارای منفعت است. لازم نیست از نیروی انسانی زیادی برای حسابداری استفاده کنید. این نرم افزار کارها را راحت و زمان را برای شما ذخیره میکند. همچنین در آخر با بررسی دقیق و تجزیه تحلیل هایی که بر روی تمام امور دارد پیشرفت شما را فراهم میکنید.

نرم افزار رستوران را از کجا تهیه کنیم؟

یکی از کاملترین و بهترین نرم افزار رستوران را ما برای شما فراهم کردیم. طراحی و برنامه نویسی این نرم افزار به گونه ای است که هر آنچه در این مقاله در مورد آن مطالعه کردید در نرم افزار آورده شده است. میتوانید برای دریافت آن به فروشگاه محصولات رستورانی شرکت آدا مراجعه کنید و نرم افزار رستوران کُلاژ را تهیه فرمایید. مطمئن باشید وجود چنین نرم افزاری لازمه پیشرفت شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *